Ushbu “Frontier Talks” seminari aqlli texnologiyalar va sun’iy intellekt yordamida qaror qabulqilish davrida liderlik rolining rivojlanishini o‘rganish uchun platforma bo‘lib xizmat qiladi. Har bir mamlakat va institutda bir asosiy savol mavjud: kim qaror qabul qiladi va natijaga kim javobgar bo‘ladi? Liderlik – bu shunchaki unvon emas. Bu – boshqalar ishonadigan qarorlarni qabul qilishni intizomli amaliyoti, ayniqsa bosim ostida, noaniq ma’lumotlar bilan va haqiqiy oqibatlar mavjud bo‘lgan hollarda.
Seminarda spiker sifatida Nino Gomarteli, liderlik bo‘yicha mentor va trener, Oxford Saïd Business School bitiruvchisi, liderlik, sun’iy intellektga tayyorgarlik, jurnalistika va boshqaruv sohalarida ekspert, ishtirok etadi. Ushbu ko‘p sohalik tajribaga tayanib, muhokama shuni o‘rganadi: liderlar qanday qilib ishonch, mas’uliyat va vakolatni saqlab qolishi mumkin, texnologiyalar tezkor javoblar bera oladigan sharoitlarda ham insoniy hukmning o‘rni beqiyosdir.
Seminar diplomatiya, iqtisodiyot, huquq, biznes va davlat xizmatidagi mutaxassislar uchun amaliy tavsiyalarni taqdim etadi, qaror qabul qilish sifatiga, ishonchni mustahkamlovchi muloqotga va natijalar uchun javobgarlikka e’tibor qaratadi. Shuningdek, ishtirokchilar sun’iy intellektni yordamchi sifatida samarali ishlatish bo‘yicha strategiyalarni o‘rganadilar, shu bilan birga o‘z hukmini, ovozini va professional standartlarini tashqariga bermasdan foydalanishni o‘rganadilar.

Семинар «Frontier Talks» предоставит платформу для изучения эволюции роли лидерства в эпоху умных технологий и принятия решений с использованием ИИ. Во всех странах и институтах существует один фундаментальный вопрос: кто принимает решения, и кто несет ответственность за их результаты? Лидерство – это не просто титул. Это дисциплинированная практика принятия решений, которым другие могут доверять, особенно в условиях давления, неполной информации и реальных последствий.
В качестве спикера семинара выступит Нино Гомартели, ментор и тренер по лидерству, выпускник Оксфордского университета бизнес-школа Саид – специалист по лидерству, подготовке к работе с ИИ, журналистике и управлению. Опираясь на этот междисциплинарный опыт, обсуждение будет посвящено тому, как лидеры могут сохранять доверие, ответственность и авторитет в условиях, когда технологии дают мгновенные ответы, но человеческое суждение остается незаменимым.
Семинар сосредоточится на практических рекомендациях для профессионалов в области дипломатии, экономики, права, бизнеса и государственной службы, с акцентом на качество принятия решений, коммуникацию, которая укрепляет доверие, и ответственность за результаты. Семинар предложит участникам методы эффективного использования ИИ как ассистента без передачи собственного суждения, голоса и профессиональных стандартов.