Markaziy Osiyo va Afgʻoniston oʻrtasidagi suv muammolari: evolyutsiya va zamonaviy muammolar
1. Doktor Sodiq Safoyev, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari
2. Doktor Iskandar Abdullaev, Gissen Yustus Libig universiteti tashrif buyurgan professori.
3. Doktor Fazlulloh Axtar, Rivojlanish tadqiqotlari markazi (ZEF, Germaniya) katta ilmiy xodimi, Afgʻoniston Prezidentining Bosh maslahatchisi ofisining infratuzilma boʻyicha sobiq eksperti
4. Doktor Abdusamat Xaydarov, JIDU qoshidagi Diplomatik akademiya direktori, UNAMA Siyosiy ishlar bo‘limi sobiq boshlig‘i
5. Hamza Boltayev, Xalqaro ilg‘or tadqiqotlar instituti katta ilmiy xodimi
6. Doktor Dinara Ziganshina, Markaziy Osiyoda suv xo‘jaligini muvofiqlashtirish bo‘yicha davlatlararo komissiya Ilmiy axborot markazi direktori
7. Doktor Larissa Kogutenko, Tabiiy resurslar va barqaror rivojlanish markazining Suv va iqlim dasturi rahbari, Germaniya-Qozoq universiteti

Water issues between Central Asia and Afghanistan: evolution and contemporary challenges
1. Dr Sodyq Safoev, Rector of the University of World Economy and Diplomacy, First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan
2. Dr Iskandar Abdullaev, Visiting Professor, Justus Liebig University Giessen.
3. Dr Fazlullah Akhtar, Senior Research Fellow, Center for Development Research (ZEF, Germany), Former Infrastructure Expert at the office of the Chief Advisor to the President of Afghanistan
4. Dr Abdusamat Khaydarov, Director of the Diplomatic Academy at the UWED, Former Chief of Political Affairs Division at the UNAMA
5. Mr Hamza Boltaev, Senior Research Fellow, Institute for Advanced International Studies
6. Dr Dinara Ziganshina, Director, Scientific Information Center of Interstate Commission for Water Coordination in Central Asia
7. Dr Larissa Kogutenko, Head of the Water and Climate program at Center for Natural Resources and Sustainability, German – Kazakh University