Markaziy Osiyo va Afgʻoniston oʻrtasidagi suv muammolari: evolyutsiya va zamonaviy muammolar
1. Doktor Sodiq Safoyev, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari
2. Doktor Iskandar Abdullaev, Gissen Yustus Libig universiteti tashrif buyurgan professori.
3. Doktor Fazlulloh Axtar, Rivojlanish tadqiqotlari markazi (ZEF, Germaniya) katta ilmiy xodimi, Afgʻoniston Prezidentining Bosh maslahatchisi ofisining infratuzilma boʻyicha sobiq eksperti
4. Doktor Abdusamat Xaydarov, JIDU qoshidagi Diplomatik akademiya direktori, UNAMA Siyosiy ishlar bo‘limi sobiq boshlig‘i
5. Hamza Boltayev, Xalqaro ilg‘or tadqiqotlar instituti katta ilmiy xodimi
6. Doktor Dinara Ziganshina, Markaziy Osiyoda suv xo‘jaligini muvofiqlashtirish bo‘yicha davlatlararo komissiya Ilmiy axborot markazi direktori
7. Doktor Larissa Kogutenko, Tabiiy resurslar va barqaror rivojlanish markazining Suv va iqlim dasturi rahbari, Germaniya-Qozoq universiteti

Водные проблемы между Центральной Азией и Афганистаном: эволюция и современные вызовы
1. Д-р Содык Сафоев, ректор Университета мировой экономики и дипломатии, первый заместитель Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан
2. Д-р Искандар Абдуллаев, приглашенный профессор Гиссенского университета имени Юстуса Либиха.
3. Д-р Фазлулла Ахтар, старший научный сотрудник Центра исследований в области развития (ZEF, Германия), бывший эксперт по инфраструктуре аппарата главного советника президента Афганистана
4. Д-р Абдусамат Хайдаров, директор Дипломатической академии УМЭД, бывший начальник отдела по политическим вопросам МООНСА.
5. Г-н Хамза Болтаев, старший научный сотрудник Института перспективных международных исследований.
6. Д-р Динара Зиганшина, директор Научно-информационного центра Межгосударственной координационной водохозяйственной комиссии Центральной Азии.
7. Д-р Лариса Когутенко, руководитель программы «Вода и климат» Центра природных ресурсов и устойчивого развития Немецко-Казахского университета.