Nippon jamg‘armasi bilan uchrashuv haqida
Joriy yilning 15 aprel kuni JIDU huzuridagi Istiqbolli Xalqaro Tadqiqotlar Instituti(IXTI) Nippon jamg‘armasiga “O‘zbekiston oliy ta’lim tizimini rivojlantirish istiqbollari: innovatsion muhit, institutsional xilma-xillik va barqarorlik” loyihasi bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida qisqa hisobot taqdim etdi.
Uchrashuvda Nippon fondi va IXTI vakillari tadqiqot natijalari yuzasidan fikr almashdilar, shuningdek, kelgusidagi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildilar. Yig‘ilishda taqdim etilgan ma’ruzada O‘zbekiston oliy ta’lim tizimidagi tadqiqotlar va tahlillar asosida batafsil tahlil va tavsiyalar o‘rin olgan.
“Biz Nippon jamg‘armasi bilan hamkorlikdagi loyihamiz to‘g‘risida hisobot taqdim etishdan mamnunmiz. Ushbu hisobot bizning yaqin hamkorligimiz natijasi bo‘lib, barcha manfaatdor tomonlar uchun samarali ma’lumot manbai bo‘lib xizmat qiladi degan umiddaman”, deya ta’kidladi IXTI direktori o‘rinbosari Akram Umarov.
Nippon jamg'armasi ijrochi direktori janob Mori, o'z navbatida, hisobotni tayyorlashga hissa qo'shgan barcha loyiha ishtirokchilarga minnatdorchilik bildirib, kelgusida ham muvaffaqiyatli hamkorlik qilishiga umid bildirdi.

The Institute of Advanced International Studies at UWED and the Nippon Foundation discussed joint project "Prospects for the Development of the Higher Education System in Uzbekistan: Innovative Environment, Institutional Diversity, and Stability."
On April 15 of this year, the Institute of Advanced International Studies at UWED presented a brief report on the project “Prospects for the development of the higher education system of Uzbekistan: innovative environment, institutional diversity and stability.”
During the meeting, representatives from the Nippon Foundation and the IAIS exchanged views on the results of the conducted research and discussed opportunities for further collaboration. The report presented at the meeting includes detailed analytical data and recommendations based on the conducted research and analysis of Uzbekistan's higher education system.
Mr. Mori, the Executive Director of the Nippon Foundation, expressed gratitude to all participants who contributed to the preparation of the report and expressed hope for continued successful collaboration in the future.